XPG ADATA LANCER BLADE RGB 16GB DDR5 6000 MHz DESKTOP MEMOREY (AX5U6000C3616G-SLABRBK)BLACK
SKU : TWR2828 Category : RAM
( 0 reviews )
Talk to our experts Live chat or :1800-889-1807
Hurry Up! Only 1 left in stock.
Add to Cart
Confidence in Quality
Quality You Can Trust
Shipping Cost
Shipping Rates (T&C Apply)
Compare
Description
LANCER BLADE RGB DDR5
SLEEK EFFICIENCY, COMPACT POWER
Compact Low-Profile Heatsink Design
RGB Your Way
Create Personalized Lightshow with XPG Prime
Model Number XPG ADATA LANCER BLADE RGB 16GB DDR5 6000 MHz DESKTOP MEMOREY (AX5U6000C3616G-SLABRBK)BLACK
Memory Type DDR5
Form Factor U-DIMM
Color Black
Capacity 16GB
Test Speeds 6000
Test CAS Latencies 30, 32, 34, 46, 48
Test Operating Voltage 1.1-1.4V
SPD Speed 4800 MT/s, 5600MT/s* *5600MT/s SKU
SPD CAS Latency 40-39-39-77, 46-45-45-89* *5600MT/s SKU
SPD Operating Voltage 1.1V
Operating Temperature 0°C to 85°C
Dimensions (L x W x H) 133.35 x 40 x 7.86mm